• 025-3119

مراقبت های بعد از عکس رنگی رحم

مراقبت های بعد از عکس رنگی رحم

مراقبت های بعد از عکس رنگی رحم

اقدامات پس از عکس رنگی رحم

عکس رنگی رحم یکی از روش های تشخیص ناباروری در بانوان است که با عکس برداری از آناتومی رحم بانوان وضعیت بارداری آن ها مشخص می شود. با توجه به حساسیت این آزمایش اقدامات پیش از آن و مراقبت های بعد از عکس رنگی رحم بسیار مهم است. از این رو به این مورد پرداخته ایم تا بتوانید پس از انجام این آزمایش با روش های مراقبت و کاهش دوره نقاهت آشنا شوید.

مراقبت های بعد از عکس رنگی رحم با بیهوشی:

  1. عدم انجام نزدیکی تا 24 ساعت پس از عکس رنگی رحم
  2. در صورت بروز علائم حساسیت مثل قرمزی پوست یا کهیر، نگران نباشید؛ با مرکز تماس بگیرید و یا در صورت بسته بودن مرکز به درمانگاه مراجعه فرمائید تا با تزریق داروی ضد حساسیت مشکل برطرف شود
  3. خونریزی یا لکه بینی تا سه الی چهار روز بعد از عکس رنگی رحم طبیعی است و در صورت طولانی تر شدن یا خونریزی شدید تماس بگیرید.
  4. بهتر است بعد از عکس رنگی رحم تا 24 ساعت از فعالیت فیزیکی سنگین اجتناب کنید.
  5. آنتی بیوتیک تجویز شده را تا سه روز بعد از عکس برداری با معده پر و آب فراوان مصرف کنید.
  6. در صورت درد از شیاف مقعدی دیکلوفناک یا کپسول مفنامیک اسید استفاده بفرمائید.
  7. استحمام بعد از عکس رنگی رحم ممنوعیتی ندارد.
  8. در مورد مراجعینی که عکس رنگی رحم با بیهوشی انجام داده اند، چنانچه در مصرف مایعات مشکلی نداشته باشند ممنوعیت غذایی وجود ندارد.

 

توضیحاتی در مورد عکس رنگی رحم

عکس رنگی رحم (HSG) روشی است که در آن توسط اشعه ایکس لوله های رحمی (آناتومی رحم) بررسی می شود. با توجه به این که در برخی از بانوان این امر با درد همراه است، عکس رنگی رحم را با بیهوشی و بدون درد انجام می دهند تا بانوان درد کمتری را تجربه کنند.

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.