چرا بیهوشی ؟

عکس رنگی رحم با بیهوشی یا هیستروسالپنگوگرافی بعنوان یک روش تشخیصی در روند درمانی زوجهای نابارور و جهت بانوان توصیه میشودکه در بعضی موارد میتواند نقش درمانی داشته و شخص را از انجام اقدامات دیگر بی نیاز نماید. با توجه باینکه یکی از عوامل موفقیت در انجام عکسبرداری همکاری بیمار میباشد، انجام عکسبرداری رنگی رحم تحت بیهوشی مناسبترین موقعیت را جهت رادیولوژیست فراهم مینماید تا بتواند مانورهای لازم جهت عکسبرداری مناسب را بدون ایجاد احساس ناراحتی و درد در بیمار انجام داده و بیمار نیز به نتیجه عکسبرداری انجام شده اطمینان داشته باشد ، چرا که در بسیاری موارد بعلت درد و اضطراب و استرس بیماران همکاری لازم را نداشته و نتیجه مطلوب حاصل نمیشود.

در زیر چند هیستروسالپنگوگرافی انجام شده در مراکز دیگر و حتی یک مورد که در مرکز طب آزما و بدون بیهوشی انجام شده را با عکسبرداری انجام شده تحت بیهوشی مقایسه کرده ایم. البته این موارد مربوط به بیمارانی هست که هیستروسالپنگوگرافی قبلی خود را همراه داشته اند.در پاسخ به سوال دوستانی که به اصالت گرافیها شک دارند باید گفت که به لحاظ حفظ اسرار بیماران ,اسامی حذف شده اند ولی با مقایسه شکل لگن ایشان امکان بررسی تعلق هر دو گرافی به یک نفر وجود دارد.

1)

گرافی اول امروز  ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ در مرکز طب آزما و تحت بیهوشی انجام شده و گرافی دوم سه ماه قبل در یکی از مراکز معتبر و بدون بیهوشی که با توجه به عکس ، بیمار کاندید لاپاراسکوپی شده بوده است. ولی با توجه به گرافی جدید این عمل منتفی میشود.

2)

گرافی اول باز شدن لوله های رحمی تحت بیهوشی و با تلاش زیاد کارشناسان خوب مرکز مربوط به خانمی که از ورامین تشریف آورده بودند و عکس دوم نمای جالبی از رحم دوشاخ با لوله‌های رحمی سالم را نشان میدهد که مورد جالب آن دو بارسابقه زایمان ایشون بود. با تشکر از زحمات خانمها عباسی و رهبری.

3)

گرافی اول دیروز ۹۷/۹/۲۰ در مرکز طب آزما و تحت بیهوشی انجام شده که همانطور که ملاحظه میفرمایید لوله راست مریض بعد از انجام مانورهای لازم باز شده. گرافی دوم مربوط به همان خانم که دو ماه پیش در …… انجام شده و لوله راست بسته گزارش شده. این خانم از کرج مراجعه کرده بودند و از درد زیاد هنگام عکسبرداری اول و عدم توانایی جهت همکاری لازم میگفتند که الحمدلله تحت بیهوشی کارشون بخوبی انجام شد.

4)

این دو گرافی در تاریخ ۹۷ /۱۰/۶ تهیه شده‌اند. یکی سابقه ۶سال ناباروری بعد از یک سزارین و دیگری ۴ سال بعد از یک زایمان طبیعی. هر دو با ترس فراوان از عکسبرداری رحم که بهمین دلیل بیهوشی رو انتخاب کرده بودند و خوشبختانه با تلاش فراوان کارشناسان خوب مرکز خانمها جانعلی و رهبری هر دو لوله هر دو بیمار باز شدند.

5)

این دو گرافی هم مربوط به یک خانم هست ( ۹۷/۵/۳۰) که اولی در یکی از مراکز رادیولوژی معروف تهران و دیگری در مرکز طب آزما قم و تحت بیهوشی انجام شده و همانطور که ملاحظه میفرمایید در گرافی تحت بیهوشی هر دو لوله باز گزارش شده‌اند.

6)

دیروز (۹۵/۵/۲۷) دو تا از خانمها که یکی از تهران و یکی از قم بودند با تلاش کارشناسان خوب مرکز خانمها جانعلی و رهبری خبر خوب گرفتند و لوله سمت راستشون که کاملا بسته بود باز شد. امیدوارم بزودی خبرهای خوبی ازشون داشته باشیم. وقتی یاد ترس قبل از عکسبرداری و لبخند بعد از شنیدن نتیجه میافتم از کار خودمون لذت میبرم. 

7)

دیروز ۹۷/۵/۲۰ خیلی روز خوبی بود چون همینطور که میبینید دو تا از مراجعین که با ترس زیاد جهت عکسبرداری با بیهوشی مراجعه کرده بودند خوشبختانه خبر خوبی دریافت میکنند. لوله بسته آنها بازشد البته با تلاش کارشناسان خوب مرکز خانمها رهبری و اویسی.